NADMIERNE-POCENIE.pl

Nadmierna potliwość głowy

Jeśli mówimy o formie hyperhydrozy, która potrafi najbardziej uprzykrzać życie społeczne chorego człowieka, jednoznacznie możemy wskazać nadmierną potliwość głowy. Chociaż ta forma hyperhydrozy jest stosunkowo rzadka, ze wszystkich miejsc na których może się pojawić jest najbardziej widoczna. Nadmiernej potliwości na tak eksponowanym miejscu nie da się ukryć, to samo dotyczy nadmiernej potliwości rąk, nóg oraz nadmiernej potliwości pach. Człowiek, u którego występuje nadmierna potliwość głowy zawsze, kiedy znajdzie się we społeczeństwie jest narażony na negatywne spojrzenia ludzi, w pracy w szkole oraz jest negatywnie odbierany w ramach życia społecznego. Ta potliwość, tak jak w przypadku potliwości rąk bywa spowodowana nerwowością lub stresem z samej myśli o potliwości. Jak już wspomniano, wolnie dostępne antyperspiranty nie potrafią poradzić sobie z nadmierną potliwością. Ponadto, kto chciałby pocierać nimi głowę.

Co zrobić, jeśli nie potrafisz zaakceptować faktu, że nadmierna potliwość głowy będzie ci towarzyszyć do końca życia. Rozwiązaniem jest zastosowanie jonoforezy na obszar głowy, mówiąc dokładniej na przednią część twarzy. W przeciwieństwie do zastosowania na obszar rąk lub nóg, stosowanie przebiega w tym przypadku w nieco inny sposób. Jak dokładnie, dowiesz się z następującego artykułu.

Jak jonoforeza usuwa nadmierną potliwość głowy

Jak jonoforeza usuwa nadmierną potliwość głowy Jak już wspomniano, jonoforezę na obszar głowy stosuje się w nieco inny sposób, niż jak jesteśmy przyzwyczajeni w przypadku zastosowania jonoforezy na dłonie lub stopy. To dlatego, że dla sukcesywnej procedury leczniczej na dany obszar musi działać zarówno jonoforeza oraz częsteczki wody. Jak to osiągnąć? głowy przecież nie można podzielić na dwie części, aby każdą z nich zanurzyć do kąpieli wodnej, jak w przypadku terapi dłoni lub stóp. Do tego służy specjalny aplikator (maska na twarz), który założysz na twarz i zapewnienisz skuteczne działanie jonoforezy nawet jeśli nadmierna potliwość głowy jest tym rodzajem hyprehydrozy, który Cię trapi. Dla łatwiejszego zrozumienia procesu leczenia i technologii, polecamy najpierw przeczytać artykuł Czym jest jonoforeza. Biorąc pod uwagę, że skóra głowy jest bardzo wrażliwa, zgodnie z instrukcją należy przestrzegać krótszego czasu działania i intensywności procedury. Wystarczy, aby jonoforeza była zastosowana na obszar twarzy tylko przez 5 minut. Po zakończeniu procedury i wyłączeniu urządzenia, wybierz przeciwną polaryzację i powtórzy procedurę w taki sam sposób i czas. Potrwa to razem 10 minut a Ty masz spokój.

Początkowo zgodnie z załączoną instrukcją, jonoforezę Electro Antiprespirant należy stosować w ten sposób w ciągu jednego miesiąca ok. 10 razy. Podczas tej "fazy początkowej" dojdzie do całkowitego zatrzymania nadmiernej potliwości. Gdy tak się stanie, należy zakończyć leczenie i powrócić do niego w przypadku, gdy potliwość zaczyna powracać (dzieje się to bardzo powoli). W tym przypadku procedurę leczniczą stosuje się tylko raz, maksymalnie dwa razy i na długi czas ponownie zapomnisz, co to potliwość. Zazwyczaj czas w którym ponownie trzeba zastosować jontoforezę jest w zakresie od 14 -40 dni, okres ten jest nazywany "fazą podtrzymującą". Oznacza to, że aby pozbyć się nadmiernej potliwości głowy po zakończeniu fazy początkowej, należy zastosować jonoforezę przez ok. 10 minut raz za 14-40 dni.

Potwierdzenie skuteczności

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.

Zobacz także